BANKACILIK DEĞİŞİYOR

Userspots olarak tasarımlarını tamamladığımız Kuveyt Türk “Senin Bankan” internet üzerinden şubesiz bankacılık hizmeti vermek için yayına başladı.

seninbankan.com.tr'ye Git
SeninBankan Nedir?

Senin Bankan Nedir?

Kuveyt Türk “Senin Bankan” dijital kanallardan bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak sağlayan Dijital Bankacılık Platformudur.

7/24 cepten, netten ve tabletten bankacılık hizmeti sunan “Senin Bankan” şubeye gitmeden ve işlem ücreti ödemeden bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor. Kullanıcı Deneyimi odaklı olarak geliştirilen “Senin Bankan” alışılmışın dışında bir bankacılık deneyimi sunuyor.

SeninBankan

WORKSHOP

Çalışma öncesinde KuveytTürk/Seninbankan ekibinin ihtiyaçlarını ve bu çalışmadan beklentilerini anlamak için Userspots araştırma ekibi tarafından bir workshop düzenlendi.

Araştırmadan çıkan sonuçların ön analizi yapılıp sistemin temel akış prensipleri belirlendikten sonra, Seninbankan ekibi ile fikir geliştirme atölyesi düzenlendi. Bu atölye sonucunda 8 ana başlık altında toplam 42 yenilikçi fikir geliştirilmiş oldu.

SeninBankan - Süreç Yönetimi
Müşterilerin farkındalık aşamasından alışkanlık aşamasına kadar geçen yolculuk içerisinde “Seninbankan” ile olacak etkileşim kanallarının bir haritası çıkartıldı.
SeninBankan Ekosistemi - İlişkiler

Durum Analizi & Strateji

İlgili sayfalarda grafiksel veri gösterimleri, banka istatistikleri ve müşteri yorumları gibi bilgiler eklendi.

Müşterilerin yardım ve bilgi alma ihtiyacı “SeninBankan Ailesi” ve Müşteri Temsilcisi “Senin Danışmanın” yardımı ile giderilmeye çalışıldı.

FİNANSAL
İHTİYAÇ

Finansal Fayda

SANAL MÜŞTERİ
TEMSİLCİSİ

Finansal İpuçları Planlama

SENİNBANKAN
AİLESİ

İçerik, Tavsiye, Hediyeler

Kullanıcı görüşmeleri ve analizleri sonucunda kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik müşteri yolculuğu oluşturuldu.
SeninBankan Ailesi

WIREFRAME

Wireframe; Tasarım aşamasında olan bir web sitenin menüleri ve sayfa içerikleri gibi temel öğelerin gösterildiği taslaktır.

‘Seninbankan’ projesinde sayfa detaylandırma işlemleri Wireframe’ler üzerinde gerçekleştirildi. Revizyonları hızlandırmak ve hata riskini en aza indirgemek için sıkça kullandığımız yöntem arasında gelmektedir.

"Senin Bankan"
Şubesiz Bankacılık Deneyimi
Site içerisinde müşterilere uygun ihtiyaç gruplamaları yapılarak, bu ihtiyaçlara uygun ürünler ve tavsiyeler sunuldu.
İlgili konu başlıkları altında kullanıcı yorumları eklenerek, konu ile alakalı bilgi alışverişinin sağlanması hedeflendi.
İhtiyaç gruplarının bulunduğu sayfalarda kullanıcılara yönelik ihtiyaç duyulabilecek diğer kullanılabilir ürün tavsiyeleri sunuldu.
“Senin Bankan Ailesi” sayfası ile Senin Bankan ihtiyaç gruplarına dair kullanıcıların soru ve yorumlarından oluşan bilgilendirme amaçlı topluluk alanı oluşturuldu.

Responsive Tasarım

Responsive Tasarım; web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde görsel, grafik ve yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip kullanılan ekrana duyarlılık göstermesi durumudur.

Günümüzde hızla artan mobil kullanımını göz önünde bulundurularak “Senin Bankan” projesi için Responsive Tasarım anlayışı ile tasarım uygulaması yapıldı. “Senin Bankan” projesinin tasarımını gerçekleştirirken, güven verici bir tasarım anlayışıyla kullanıcıyı dijital bankacılık deneyimine cesaretlendirmek ve kullanım kolaylığı sağlamak en önemli hedeflerimiz arasında yer aldı.

Kullanıcı dostu arayüz tasarımı ile “Senin Bankan” müşterilerinin istedikleri hizmeti hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayan dijital bankacılık deneyimi tasarlanmış oldu.

Senin Bankan ile, bankamız müşterisi olsun ya da olmasın, herkese bankacılık hizmetlerimizden faydalanabilecekleri yeni bir mecra oluşturmayı amaçladık. İnternet kullanımının giderek artması ile bu mecranın online ortamda hayat bulması gerektiği kararına vardık. Profesyonel destek aldığımız Userspots, bu konuda oldukça deneyimli bir firma olması nedeniyle proje süreci başarılı ve rahat geçti. Başlangıç aşamasından geldiğimiz noktaya kadar Userspots ile gerek tasarım, gerek analiz aşamalarında özellikle müşteri kitlesinin beklentileri, kullanım alışkanlıkları gibi konularda ortak çalıştık. Online kullanım alışkanlığının her geçen gün arttığı bir dönemde tüm bankacılık ürünlerimizin, özellikle yeni müşteri kazanma ve hesap açma konusunda, pratik bir online ortamda sunulması elzemdi. Bu alanda yatırımla sadece bugünü değil geleceği de yakalamayı amaçladık. Senin Bankan ile de internet kullanan hemen herkese şubesiz %100 bankacılık deneyimini yaşatmayı hedeflemekteyiz.

MUSTAFA ŞİPKA ADK Ürün Geliştirme Müdürü seninbankan.com.tr'ye Git