Pic Pic Pic Pic Pic Pic

Nedir bu kamplar?

2012’den bu yana her sene gerçekleştirdiğimiz UX Camp etkinlikleri ile edindiğimiz deneyimi bir adım öteye taşıyoruz: Userspots Kampları!

Alışkın olduğumuz gibi, kamplarımız yoğun teorik/pratik eğitim haftası ile başlıyor. Ardından, kamp destekçilerimiz ile oluşturduğumuz gerçek projeler üzerine çalışıyoruz. Bu yeni dönemde kamplarımıza katılmak, bu büyük ailenin bir parçası olmak için her an iletişime geçebilirsin.

Screenshot

UX CAMP

3 Temmuz - 4 Ağustos
(1 Hafta Eğitim + 4 Hafta Proje)

UX Camp kendi sektörlerinde kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimini geliştirmek isteyen ya da bu alana yönelmek isteyen profesyoneller ile son sınıf öğrencilerini ve yeni mezunları bir araya getiren eğitim etkinliğidir.

UX Camp’in amacı, Türkiye’de kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik alanında farkındalık yaratıp gelişimine önderlik ederken, konuyla ilgilenen profesyonelleri ve öğrencileri bilgilendirmektir.

Marketing Camp

3 - 9 Temmuz
(1 Hafta Eğitim)

Yeni nesil pazarlama stratejileri de UX tasarımı da araştırmayı temeline yerleştirir. Pazarlamacı tüketicilerin davranış, tercih ve harcama alışkanlıklarını merak ederken; UX araştırmacısı kişilerin motivasyonlarını ve acı noktalarını keşfetmek, hikayesini anlamak peşindedir. Kullanıcı deneyimi tasarımcısı ürünü/servisi en başarılı şekilde ortaya çıkarırken, pazarlamacı bu ürünün/servisin doğru kitlelere, doğru mesajlarla iletilmesini sağlar.

Marketing Camp, pazarlama yöntemleri ve stratejilerini incelerken, UX tasarımıyla kesiştiği alanların da üzerinde durur.

Screenshot
Screenshot

UI Camp

10 Temmuz - 11 Ağustos
(1 Hafta Eğitim + 4 Hafta Proje)

Cihazlar ve insanlar arasındaki etkileşim grafiksel, işitsel, dokunsal gibi çeşitli arayüzler yoluyla gerçekleşir. UI (kullanıcı arayüzü) tasarımı bu etkileşimin gerçekleşmesini sağlayan/kolaylaştıran arayüzlerin tasarlanmasıdır.

UI Camp grafik tasarıma, teknolojiye, makine-insan arası etkileşime ilgi duyan görsel tasarımcılara, sezgisel bir biçimde izledikleri tasarım süreçlerinin metodolojisini öğretir; çeşitli araçlar yardımıyla etkileşimin görsel olarak canlandırılmasını sağlar.

IoT Camp

17 Temmuz - 18 Ağustos
(1 Hafta Eğitim + 4 Hafta Proje)

IoT Camp süresince, evde veya ofiste kullandığımız; her gün giydiğimiz ya da taktığımız cihazların birbirlerine nasıl bağlandıklarını göreceğiz. Bağlı tüm cihazlardan nasıl veri toplayacağımızı, farklı sistemleri nasıl birbirleriyle iletişime geçireceğimizi deneyimleyeceğiz. Bunların yanında, her cihazı/ürünü “akıllı” yapan yazılım ve donanımları nasıl üreteceğimizi birebir öğreneceğiz.

Screenshot
Screenshot

Code Camp

24 Temmuz - 25 Ağustos
(1 Hafta Eğitim + 4 Hafta Proje)

Web yazılımda önyüzden sonra sunucu tarafında da kullanılmaya başlayan Javascript'i öğrenerek kariyerinizi bir adım ileriye taşıyın. Code Camp'te bir web uygulamasını en baştan geliştireceğiniz bir eğitim ve proje süreci sizleri bekliyor.

Frontend Camp

31 Temmuz - 29 Ağustos
(1 Hafta Eğitim + 4 Hafta Proje)

İlki 2015 yılında düzenlenen Frontend Camp; HTML ve CSS'in temellerini öğrenerek web yazılım alanında çalışmak isteyen profesyoneller, son sınıf öğrencileri ve yeni mezunlar için ideal bir hızlı başlangıç eğitimi sunuyor.

Screenshot

Hangi kampa katılmak istiyorsun?

Seçeceğin kampla ilgili detaylı bilgi alabilirsin.

BİLGİ ALMAK İÇİN

USERSPOTS KAMP VİDEOLARI

Önceki yıllarda düzenlediğimiz kampların videoları...

USERSPOTS CAMP'I KATILIMCILARDAN DİNLEYİN

Userspots Camp Summer katılımcıları UX Camp'ta neler yaptıklarını, neler öğrendiklerini ve katılma motivasyonlarını anlatıyor. 

USERSPOTS CAMP PROJE ÇALIŞMALARI

Userspots Camp Summer 2016'da Arçelik projesi üzerine çalışan grubun ilk haftalarda yaptığı mutfakta gözlem çalışmasını yanda izleyebilirisiniz.

USERSPOTS CAMP SUMMER 2016

Geçtiğimiz yaz gerçekleştirdiğimiz Userspots Camp Summer'ın yoğun Antalya eğitim haftasında çok eğlendik.

USERSPOTS KAMP FOTOĞRAFLARI

Seminerler, çalıştaylar, oyunlar, projeler derken geride renkli anlar bırakıyoruz...